Dług publiczny będzie niższy!


Dług publiczny w relacji do PKB według metodologii krajowej, którego prognozy resort finansów przedstawił w Strategii zarządzania długiem Skarbu Państwa w ubiegłym roku, może być niższy - poinformował PAP wiceminister finansów Dominik Radziwiłł.

Zakończył się trwający od kilku tygodni spór między Wrocławiem a Mostostalem Warszawa SA. Ugodę zawarto we wtorek. Konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu było wykonawcą wrocławskiego stadionu piłkarskiego na Euro 2012; władze Wrocławia wypowiedziały jednak tę umowę. Beskidzki Dom Maklerski w raporcie z 7 kwietnia obniżył rekomendację dla Seleny FM do "akumuluj" z "kupuj", podnosząc cenę docelową jednej akcji do 17 zł z 14,3 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie 15,10 zł. W poniedziałek o 9.22 jedna akcja spółki kosztuje 15,46 zł. Zakłady Chemiczne Police, które winne są PGNiG 126 mln zł za dostawy gazu w pierwszym półroczu 2009 roku, liczą na szybkie osiągnięcie porozumienia z PGNiG w sprawie warunków spłaty zadłużenia - poinformowały Police w komunikacie prasowym.Julia Tymoszenko jest przekonana, że za 3-5 lat Ukraina będzie niezależna energetycznie od Rosji. Zdaniem premier, stanie się tak dzięki wykorzystaniu własnych złóż uranu. Rozmowy z białoruskim ministrem energetyki Alaksandrem Oziercem na temat gazu nie przyniosły rezultatu - poinformował w sobotę prezes rosyjskiego Gazpromu Aleksiej Miller. Zysk netto grupy NG2 w I połowie 2009 roku spadł do 35,5 mln zł z 48,8 mln zł w I poł. 2008 r. - podała spółka w raporcie półrocznym. Według wyliczeń PAP zysk netto w samym II kwartale wyniósł 30,9 mln zł i był niższy od konsensusu rynkowego na poziomie 34,2 mln zł.

Akcjonariusze Impexmetalu zdecydowali o przedłużeniu programu skupu akcji własnych w celu ich umorzenia do 30 czerwca 2011 roku, pierwotnie program miał się zakończyć 25 czerwca 2010 roku - wynika z uchwał podjętych na WZA.

Hershey Co oraz Ferrero SpA, producenci czekolady, rozważają złożenie wspólnej oferty dla Cadbury Plc. Oferta taka pomogłaby tej brytyjskiej firmie cukierniczej uniknąć wrogiego przejęcia przez firmę Kraft Food Inc. Rada Nadzorcza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na wniosek prezesa ZUS odwołała Marię Szczur, wiceprezes do spraw finansowych Zakładu. Rada nie podała powodów dymisji, jednak nieoficjalnie mówi się, że to skutek zbytniego eksponowania w mediach niezbyt dobrego stanu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Jan Krzysztof Bielecki znalazł się wśród członków nowo powołanej Rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych przy MSZ - poinformował resort na swojej stronie internetowej. Wcześniej radio RMF FM podało, że były szef banku Pekao SA ma zbudować nową Radę Polityki Pieniężnej, której głównym zadaniem ma być przygotowanie gruntu pod wejście Polski do strefy euro.

\"\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.pl

- 1/5 Polaków przyznaje, że zdarzyło im się pracować za granicą - wynika z sondażu TNS OBOP. 12 proc., choć za granicą nie pracowało, to rozważa taką możliwość, a 68 nigdy nie pracowało poza Polską i nie zamierza.Centralne Biuro Śledcze nie będzie już chodzić po prośbie. Po 10 latach stanie się kolejną służbą z własnym budżetem. CBŚ czeka reforma, która uniezależni je od komendanta głównego policji - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna". The European Union must deliver on pledges made by the Group of 20 industrial and developing nations if it is to avoid a decade of retrenchment, low growth and high unemployment, U.K. Prime Minister Gordon Brown said Tuesday. Środa przynosi osłabienie dolara w relacji do głównych światowych walut. Jego skala nie porażą, ale już konsekwencje mogą robić wrażenie.

Google wie, jak zarabiać w internecie


Internetowy gigant Google zanotował zysk w trzecim kwartale 2009 roku w wysokości 1,64 miliarda dolarów (o 27 proc. więcej niż w tym samym okresie 2008 roku). - Najgorszy okres recesji za nami - stwierdził dyrektor generalny firmy Eric Schmidt.

DM PKO BP szacuje wartość grupy PZU na 25,5-33,5 mld zł


Analitycy DM PKO BP w swoim raporcie oszacowali wartość grupy PZU na 25,5-33,5 mld zł.

Germany's Merkel: Near Impossible To Predict Economy's Course


There is no certain way to predict how and when the global economy will recover, German Chancellor Angela Merkel said Tuesday.

Zarząd Pekao zaproponował wypłatę dywidendy


Zarząd Pekao zaproponował wypłatę 2,90 zł dywidendy na akcję z zysku netto za 2009 rok

Diabli biorą Stadion City


Po Euro 2012 w stolicy pozostanie problem - Stadion Narodowy za 1,6 mld zł. Na jego utrzymanie Polacy będą łożyć miliony zł rocznie, alarmuje "Gazeta Wyborcza".

DZ Bank Polska miał 6,59 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 30,9% r/r


DZ Bank Polska miał 6,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 9,54 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie.

Zysk netto grupy Pekao SA powyżej oczekiwań


Zysk netto grupy Banku Pekao SA w czwartym kwartale 2009 roku spadł do 611,8 mln zł z 719,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się nieznacznie lepszy od oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 600 mln zł.

Zapasy ropy w USA wzrosły o 1,98 mln baryłek - DoE


Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,98 mln baryłek, czyli o 0,6 proc., do 356,16 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

KBC Securities ocenia spółki


Analitycy KBC Securities w raporcie z 8 lutego podwyższyli rekomendację dla BRE Banku do "trzymaj" i dla Getin Holdingu do "kupuj". Podtrzymali wcześniejsze zalecenia dla PKO BP, Pekao, BZ WBK, ING BSK i Millennium.

Nie widać symtomów poprawy


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale skala ruchu nie była znacząca. Po spodziewanym niższym otwarciu, w rejonie wsparć pojawił się popyt, ale kupującym nie udało się odrobić strat z otwarcia.

Giełda na giełdzie w listopadzie?


Resort skarbu planuje debiut warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w pierwszej połowie listopada - powiedziała w czwartek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Euro 2012 spóźnione, zagrożone


"Rzeczpospolita" dotarła do najnowszego tajnego raportu UEFA, oceniającego stan przygotowań Polski do piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012. Wynika z niego m.in., że Wrocław oszukał tę instytucję, a Warszawa zawaliła infrastrukturę.

Zła passa złotego kontynuowana


Rozchwiane rynki finansowe i złe nastroje wśród inwestorów nie sprzyjają złotemu, który zakończy tydzień najprawpodobniej powyżej 4,10/EUR. Również rynek długu nie może liczyć na wzrost - prognozuje rynek.

Wzrost PKB w IV kwartale w Polsce około 2 proc.


Wzrost PKB w Polsce w IV kwartale może osiągnąć poziom około 2 proc., zaś w całym roku około 1,5 proc. - uważa Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej.

DM IDM SA podwyższył cenę docelową akcji TVN do 19,2 zł


Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 11 kwietnia, podwyższyli 12-miesięczną cenę docelową dla akcji TVN do 19,2 zł z 16,4 zł, podtrzymując rekomendację "kupuj".

ISM w centrum uwagi


Dzisiejsza sesja azjatycka upłynęła dla głównej pary walutowej pod znakiem kontynuacji wczorajszych wzrostów.

9 strategii rozwoju w miejsce 41


Rząd przyjął we wtorek Plan uporządkowania strategii rozwoju przedłożony przez minister rozwoju regionalnego. Dokument ma m.in. ograniczyć liczbę strategii i polityk rozwoju kraju z 41 do 9, z których każda będzie miała swojego koordynatora - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Od 19 kwietnia notowania Astro zawieszone


Od 19 kwietnia notowania Astro na rynku NewConnect zostają zawieszone - poinformowała GPW w piątkowym komunikacie.

Połowa PIT-ów już u fiskusa


- Na ponad miesiąc przed upływem terminu na złożenie PIT-ów za poprzedni rok, z fiskusem rozliczyło się 48 proc., czyli ok 12 mln podatników - poinformowało Ministerstwo Finansów. Resort spodziewa się, że kwiecień, który jest ostatnim miesiącem na złożenie formularza będzie "gorący".

Kraft Won't Commit On Cadbury Jobs; Cuts Feared


Kraft Foods Inc. (KFT) has refused to give assurances on jobs for Cadbury PLC (CBY) workers who are becoming increasingly concerned that a possible takeover by the U.S. food giant will lead to "massive" losses, labor representatives said Monday.

Quamak-Sekom nie zawodzi inwestorów


Dzisiejsza sesja przynosi odreagowanie ubiegłotygodniowych spadków. Miniony tydzień WIG20 zamknął startą rzędu 8% i znalazł się na poziome najniższym od listopada ubiegłego roku. Dziś o godzinie 11.30 WIG20 zyskuje 0,8% i wynosi 2214pkt. Z poprawy nastrojów w mniejszym stopniu korzystają spółki małe i średnie. Indeksy mWIG40 zyskuje 0,6%, natomiast sWIG80 znajduje się w okolicach piątkowego zamknięcia.

DI BRE podwyższył cenę docelową Komputronika


Analitycy DI BRE Banku w raporcie z 8 grudnia podwyższyli cenę docelową akcji Komputronika do 11,56 zł z 10,48 zł, podtrzymując rekomendację "trzymaj".

Spółka akcyjna (cykl publikacji dot. spółek cz.X)


W niniejszym memorandum przedstawione zostaną uregulowania dotyczące drugiej spółki kapitałowej – spółki akcyjnej. Ze względu na obszerność problematyki, pierwsza część memorandum dotyczyć będzie zagadnień związanych przede wszystkim z powstaniem spółki i istotą akcji.

Nasza-klasa wychodzi ze szkoły


Pokochałeś serwis społecznościowy Nasza-klasa.pl? Musisz zmienić przyzwyczajenia: teraz to już nk.pl. Zmieniła się nazwa serwisu, zmieniła się tez nazwa spółki, która go prowadzi. I jeszcze regulamin, który wymaga, byś zgodził się na wykorzystanie swego imienia, nazwiska i zdjęcia. Nie zgodzisz się - za miesiąc znikasz z nk.

Prezydent: miejsce Polski jest w G20


Miejsce mojego kraju jest w G20 - oświadczył prezydent Lech Kaczyński podczas tradycyjnego noworocznego spotkania z korpusem dyplomatycznym, które we wtorek odbyło się w Pałacu Prezydenckim. Jak przekonywał, Polska powinna znaleźć się w grupie 20 największych gospodarek, ponieważ jej gospodarka jest 18. na świecie.