Rayanair zamyka połączenia, 600 osób może stracić pracę.


Na lotnisku w Manchesterze pracę może wkrótce stracić 600 osób. To skutek decyzji właściciela linii lotniczych Rayanair, który postanowił zamknąć 9 z 10 połączeń obsługiwanych na tym lotnisku - podaje brytyjski The Guardian.

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zawiesił w środę bezterminowo racjonowanie energii elektrycznej w Caracas i zdymisjonował ministra energetyki. Powód? Zdaniem prezydenta to właśnie on był odpowiedzialny za błędy w trakcie realizacji tych posunięć Jak podała niemiecka agencja DPA - w trakcie rozprawy przed sądem związek zawodowy Cockpit odstąpił od jednego z postulatów, dotyczącego gwarancji zatrudniania w liniach Lufthansa Italia ... Likwidator wycenił na 1,5 mln zł majątek Odzieżowej Spółdzielni Pracy w Suwałkach (Podlaskie). Spółdzielnia w ubiegłym roku ogłosiła upadłość zakładu.- Do końca 2010 r. kurs złotego umocni się wobec euro i dolara, prognozują analitycy pytani przez "Dziennik Gazetę Prawną". To dobra wiadomość dla spłacających kredyty we frankach, gorsza - dla eksporterów. W grudniu przyszłego roku europejska waluta ma kosztować ok. 3,83 zł, a dolar ok. 2,66 zł, twierdzą finansiści. O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów. Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało doradców finansowych i prawnych do pierwszego etapu procesu sprzedaży akcji Enei w transakcji poprzez rynki kapitałowe.

Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, największy azjatycki koncern petrochemiczny - PetroChina, podpisał z amerykańskim ExxonMobil umowę na zakup gazu ziemnego z pola położonego na północno-zachodnim wybrzeżu Australii. Amerykanie kilka razy zmieniali historię światowej energetyki. Czy właśnie dlatego Gazprom tak się irytuje, że największe koncerny z USA widzą w Polsce eldorado gazu łupkowego dla Europy? Colliers International, doradca na rynku nieruchomości, zakończył proces zakupu polskiego oddziału Harvey Spack Field, brytyjskiej firmy specjalizującej się w wynajmie parków handlowych.Węgierski indeks BUX na zamknięciu wzrósł o 2,84 proc. do 22.193,70 pkt. (PAP) - Gminy, które dbają o interesy społeczności lokalnych i działających na ich terenach inwestorów, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego kraju - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas uroczystej Gali z okazji VII edycji konkursu „Gmina Fair Play”. Uroczystość odbyła się 3 października br. w Warszawie. Departament Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki szacuje, że w III kwartale dynamika wzrostu gospodarczego była na poziomie 1,5-1,7 proc., zaś IV kwartał może przynieść wzrost PKB wyższy niż 2 proc. W całym 2009 roku można spodziewać się, że gospodarka polska urośnie o 1,5 proc.

Rozbudowa zakładu Bakalland zakończona


Rozpoczęta w połowie 2008 roku rozbudowa zakładu produkcyjnego w Janowie Podlaskim, należącego do spółki Bakalland S.A., dobiegła końca. Inwestycja w kompleks produkcyjno-logistyczny, usprawni i zwiększy wydajność linii produkcyjnych spółki Bakalland dla polskiego rynku bakalii.

Konsorcjum Mostostalu Warszawa ma najlepszą ofertę na budowę 10 km S8


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Technologia, inwestor i finansowanie - kluczowe dla energetyki jądrowej


Wybór technologii dla pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, określenie struktury udziałowej inwestora, przygotowanie finansowania i ustalenie sposobu realizacji projektu - to strategiczne decyzje, których szybkie podjęcie jest kluczowe dla tempa dalszych przygotowań Polski do wdrożenia energetyki jądrowej.

ZUS w tym tygodniu przekazał OFE 56,1mln zł


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Spotkanie wiceministra Szejnfelda z delegacją wietnamską


Wykorzystanie przez Wietnam polskiej oferty kredytu rządowego oraz rozwijanie dwustronnej współpracy gospodarczej były głównymi tematami rozmowy wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda z wiceministrem spraw zagranicznych Nguyen Quo Cuong. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Czy będzie europejska zrzutka na Grecję?


- Będziemy dyskutować o pomocy dla Greków, ale nie chcę żadnych konkretnych decyzji - zapewniała w czwartek kanclerz Angela Merkel przed rozpoczęciem szczytu UE w Brukseli.

Spotkanie wiceminister Henclewskiej z zagranicznymi studentami


Zaprezentowanie sytuacji ekonomicznej i omówienie perspektyw wzrostu gospodarczego Polski to główny cel rozmów wiceminister gospodarki Grażyny Henclewskiej ze studentami kierunków ekonomicznych z Aston Business School, którzy przyjechali do Polski w ramach wymiany międzyuczelnianej. Spotkanie odbyło się 24 marca br. w Ministerstwie Gospodarki.

Gdańsk, Słupsk: Awaria dobiega końca


Z blisko 80 tys. wczoraj w godzinach porannych do poniżej 2 tys. w godzinach wieczornych zmniejszyła się liczba odbiorców pozbawionych zasilania w oddziałach gdańskim i słupskim ENERGA-OPERATOR.

Przewozy Regionalne podpisały umowę z woj. zachodniopomorskim


Samorządowa spółka Przewozy Regionalne podpisała umowę z władzami województwa zachodniopomorskiego na finansowanie połączeń kolejowych na terenie województwa - poinformował rzecznik spółki Piotr Olszewski.

Obligacje USA - w październiku koniec skupu


W USA zachowanie inwestorów od początku środowej sesji dobitnie pokazywało, że gracze w najmniejszym stopniu nie boją się wyniku posiedzenia FOMC i opublikowanych we wtorek danych makro.

Cena emisyjna akcji Taurona w ofercie ustalona na 0,57 zł - media


Grupa Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki. O 9 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 14 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.

Kalendarium rynku pieniężnego na czwartek


Byli politycy Prawa i Sprawiedliwości, obecnie posłowie niezrzeszeni: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak oraz Jan Filip Libicki, wstąpią do koła poselskiego "Polska XXI" - poinformował dyrektor koła Michał Góras.

PAŻP: z wyjątkiem Rzeszowa zamknięta przestrzeń powietrzna Polski


Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.

Najważniejsze informacje o środkach polityki handlowej obowiązujących w 2006 r.


Przedstawiamy wykaz środków polityki handlowej, obowiązujących w 2006 r.

W stolicy protest przeciwko zmianom dot. hazardu


Blisko 1,5 tys. pracowników oraz właścicieli punktów usługowych i gastronomicznych, w których są automaty do gry protestowało w czwartek przed Sejmem i kancelarią premiera. Bronili swoich miejsc pracy. Ich zdaniem planowane zmiany przepisów dotyczących hazardu doprowadzą do zwolnień 100 tys. osób.

Grupa Lotos zmieniła w środę ceny paliw


Grupa Lotos zmieniła ceny paliw - poinformowało w środę biuro prasowe spółki.

Ceny żywności kontrolowane przez UOKiK?


Pomysł na kontrowanie cen artykułów, które puchną nadmiernie w drodze od rolnika do konsumenta podoba się decydentom w całej Europie. Ma też poparcie polskiego ministra rolnictwa.

Jeśli ktoś ma podejrzenia, to skądś je ma


Od tygodnia trwa nasza akcja Przedsiębiorca nie przestępca. Z nadesłanych do redakcji kilkuset listów stworzyliśmy jeden. Oto głos polskiego przedsiębiorcy

W czwartek rozmowy KGHM i Taurona


W najbliższych kilku dniach prawdopodobnie można się spodziewać decyzji o współpracy Taurona z KGHM – donosi „Rzeczpospolita”.

PB: Gracze odwracają się od Totalizatora


Czyżby Polacy nie chcieli zostać milionerami? Taki wniosek można wysnuć, zapoznając się z wynikami Totalizatora Sportowego, które przytacza Puls Biznesu.

FTSE na zamknięciu sesji wzrósł o 0,52 proc., do 5.342,92 pkt


Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ...

Ekologiczne wynalazki dla niepełnosprawnych na PW


Czy wiesz, że... Wózek inwalidzki wjeżdżający po schodach, miejski elektryczny ECO-samochód, dostosowany do potrzeb osób na wózkach, egzoszkielet umożliwiający osobom z niedowładem nóg chodzenie - to tylko ...

Fed podwyższa stopę dyskontową


Amerykańska Rezerwa Federalna podwyższyła w czwartek stopę dyskontową o 25 pkt bazowych do 0,75 proc. - podała Rezerwa w komunikacie. To pierwsza podwyżka stopy dyskontowej od ponad 3 lat.

Visa obniża międzybankową opłatę bankomatową


Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wyborcza.biz, w piątek Visa obniżyła międzybankową opłatę bankomatową. To bardzo zła wiadomość dla niezależnych sieci bankomatowych, dobra dla banków i ich klientów.

Analitycy: w kolejnych dniach możliwe lekkie osłabienie złotego


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.