Bakalland nie wyklucza przejęć


Bakalland ocenia, że w 2010 roku może dokonać akwizycji w segmencie przetwórstwa owoców miękkich - poinformował PAP Marian Owerko, prezes Bakallandu.

Analitycy DI BRE, w raporcie z 14 sierpnia, podwyższyli rekomendację dla akcji PBG do "trzymaj" z "redukuj", cena docelowa została ustalona na poziomie 224,4 zł. - Polityczne utarczki w związku z wyznaczonymi na 17 stycznia wyborami prezydenckimi na Ukrainie powodują, że Kijów opóźnia regulowanie należności za importowany z Rosji gaz ziemny - oświadczył w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Der Spiegel" rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew. Wyniki Gazpromu mocno w dół - ale nadal lepsze od oczekiwań rynku. W II kwartale rosyjski koncern gazowy zarobił 3,5 miliarda dolarów - to o 60 procent mniej niż rok wcześniej.WIG20 zatrzymał się wczoraj na wsparciu na poziomie 2330 pkt. Indeks blue chipów stracił 1,44% i notuje obecnie wartość 2331,34 pkt. Chińskie firmy bojkotują Google'a. Po tym, jak amerykańska wyszukiwarka zaczęła przekierowywać internautów na niecenzurowane serwery w Hong Kongu, firmy z Państwa Środka zrywają umowy. Taki plan ogłosił drugi co do wielkości operator komórkowy w tym kraju - China Unicom. Od początku maja w notowaniach EUR/USD dokonują się dynamiczne zmiany. Pierwsze dni tego miesiąca przyniosły znaczne osłabienie euro względem dolara za sprawą narastających obaw inwestorów związanych z kondycją fiskalną mniej rozwiniętych państw strefy euro.

Środa była dość spokojnym dniem na rynku walutowym. Nastrojów nie zmieniło nawet odbywające się wczoraj posiedzenie Fed. Oprocentowanie w USA, pozostało na tym samym poziomie. Zapowiedziano również, iż tak będzie przez dłuższy czas.

Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dnia 15 lutego 2010 r. w sprawie obniżenia stawek opłat giełdowych na Głównym Rynku GPW Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a najsilniej zwyżkowały akcje spółek o dużej kapitalizacji. Kupujący nadawali ton wydarzeniom już od samego otwarcia, a w raz z upływem czasu i przebijanych oporów ich przewaga sukcesywnie rosła.

Pakiet antykryzysowy wprowadza utrudnienia, przez które młodym będzie jeszcze trudniej niż do tej pory zdobyć stałą pracę - ocenia "Metro". Dolar zyskiwał w środę na sile. Do umocnienia przyczyniły się wypowiedzi szefa FED, Bena Bernanke. Inwestorzy nadal martwią się sytuacją Grecji. Opublikowano też kilka danych makroekonomicznych. Dokładnie kilkanaście minut przed godziną trzynastą. Zlecenia zakupu euro pchęły osłabiły wyraźnie złotego. W przeciągu kolejnych minut notowania wzrosły o średnio 1 procent,a dealerzy donieśli o aktywności banku centralnego na rynku.Poprawa nastrojów na rynkach światowych wspiera w poniedziałek złotego i inne waluty regionu. O godzinie 11:39 kurs USD/PLN testował poziom 3,2310 zł, natomiast EUR/PLN 4,0027 zł. Wczoraj pod koniec handlu było to odpowiednio 3,2695 zł i 4,0290 zł Zawarcie umowy najmu okazjonalnego to spory wydatek. Tymczasem można go uniknąć - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ministerstwo Skarb Państwa chce zgody Rady Ministrów na sprzedaż do 55 proc. spółki Tauron Polska Energia - wynika z porządku obrad posiedzenia Rady Ministrów zaplanowanego na wtorek.

Kto trzęsie tym światem?


Listę najpotężniejszych ludzi świata opublikowaną w czwartek przez magazyn "Forbes" otwiera prezydent USA Barack Obama. Na drugim miejscu znalazł się prezydent Chin Hu Jintao, na trzecim - premier Rosji Władimir Putin. Prezydent Dmitrij Miedwiediew zajął 43. pozycję. Pierwszą kobietą na liście jest Angela Merkel - na 15. miejscu.

Ureguluj swój czas pracy


Z badania European Companies Survey z 2009 roku wynika, że w co drugim polskim przedsiębiorstwie funkcjonuje elastyczna organizacja czasu pracy. Dzięki tego typu rozwiązaniom firmy mogą operować godzinami pracy tak, aby dostosować je do oczekiwań pracowników.

Rozstrzygające będą popołudniowe figury


Po porannym wzmocnieniu do głównych walut, złoty w kolejnych godzinach oddaje zyski. W południe za dolara trzeba było zapłacić 2,7132 zł, za euro 4,1014 zł, a za szwajcarskiego franka 2,7190 zł. Poranne minima tych walut to odpowiednio 2,7010 zł, 4,0840 zł i 2,7090 zł.

Wciąż nie wiadomo, kto kupi Opla


Nasza cierpliwość się skończyła - ostrzegają związki zawodowe w niemieckich fabrykach Opla. Szef związkowców wzywa właściciela, zbankrutowany amerykański General Motors, by nareszcie wybrał kupca europejskich fabryk koncernu. Oprócz Niemiec, Opel ma fabryki w Belgii, Hiszpanii i Polsce.

Budimex za 55,4 mln zł netto wybuduje kompleks mieszkaniowy w Łodzi


Budimex podpisał umowę ze spółką celową Kraków Developement II należącą do spółki Hines Polska na wybudowanie kompleksu mieszkaniowego Arboretum w Łodzi za 55,4 mln zł netto - podała spółka w czwartkowym komunikacie.

IDMSA nadal rekomenduje ‘trzymaj’ dla spółki Mondi Świecie


Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA podtrzymali rekomendację dla spółki Mondi Świecie na poziomie "trzymaj" oraz podtrzymali cenę docelową na poziomie 68,6 zł, wynika z raportu z 8 listopada odtajnionego w poniedziałek.

Wydatki na zakup okularów (szkieł) korekcyjnych dla pracowników


Kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie.

MF: zyski do 2,5 zł z lokat jednodniowych są zwolnione z podatku


Jeśli podatek z tytułu odsetek od środków na lokacie bankowej jest niższy niż 50 groszy, bank nie musi go pobierać. Wówczas i podatnik nie musi go wykazywać w deklaracji - wynika z informacji przesłanej PAP przez Ministerstwo Finansów.

Rada BFG dostanie pieniądze po nowemu


Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, wprowadzający nowy sposób wynagradzania członków Rady BFG. Zamiast wynagrodzeń za udział w posiedzeniach mają oni otrzymywać wynagrodzenie miesięczne.

Polska gospodarka nie zawodzi


Jeszcze kilka miesięcy temu optymiści spodziewali się zerowego wzrostu polskiej gospodarki w drugiej połowie roku. Ekonomiści liczyli ostatnio, że wzrośnie ona o 1,3 proc. Tymczasem w trzecim kwartale PKB zwiększył się o 1,7 proc. Okazało się, że nasza gospodarka nie zawodzi i z powodzeniem stara się sprostać coraz wyższym prognozom.

Wall Street znów na zielono


Po ostrym pikowaniu z czwartku ubiegłego tygodnia, chaosie w Grecji i przyjętym planie ratunkowym dla Grecjii Wall Street wreszcie wraca do zielonych barw. Na wysokie wzrosty w środę wpłynęły dobre informacje z Europy. I z USA.

Rosną energetyczni giganci


Enea złożyła wstępną ofertę na zakup 50 proc. akcji producenta energii PAK oraz 85 proc. akcji kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin - poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie. Przedstawiciele ministerstwa skarbu podali, że resort otrzymał już kilka ofert na kupno ZE PAK i dwóch kopalń.

Co 65. Polak będzie bogaty


Liczba bogatych i zamożnych Polaków sięga już 590 tysięcy, informuje "Puls Biznesu". W związku z tym, wzrastają też wydatki na dobra luksusowe.

Produkcja przemysłowa w USA w październiku 2009 wzrosła o 0,1 proc.


Produkcja przemysłowa w USA w październiku wzrosła o 0,1 proc., po wzroście we wrześniu 2009 o 0,6 proc. po korekcie - podała we wtorek Rezerwa Federalna (Fed).

Taksówkarze naciągnęli klientów na 8 mln dol


Nowojorscy taksówkarze... oszukiwali klientów. "The New York Times" opisał wnioski, jakie płyną z raportu amerykańskiej Komisji do Spraw Taksówek i Limuzyn - wynika z niego, że przez ponad dwa lata kierowcy oszukali pasażerów na 8,3 miliona dolarów zawyżając taryfy za przejazd.

Pomysł na zapłatę podwójnej zaliczki


Przedsiębiorcy, rozliczający się na zasadach ogólnych, muszą w ostatnim miesiącu roku uiścić dwie zaliczki na podatek dochodowy: listopadową i grudniową. Dla wielu z nich to spory wydatek. Jest jednak sposób na rozliczenie się z fiskusem bez potrzeby angażowania gotówki. Można wykorzystać nadwyżkę wynikającą z rozliczenia podatku od towarów i usług.

BP: Oil Captured From Gulf Oil Spill Down To 1,360 B/D


The amount of oil BP PLC (BP, BP.LN) is siphoning from a massive leak on the floor of the Gulf of Mexico has declined to 1,360 barrels a day, a company spokesman said Sunday.

Microsoft miał w III kw. zysk netto 40 centów na akcję; oczekiwano 32


Zysk netto największego na świecie producenta oprogramowania wyniósł w III kw. 40 centów na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

Czołgi jednak nie idą


Związkowcy z Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy w Gliwicach alarmują, że z powodu złej sytuacji finansowej ponad dwutysięczna załoga tej zbrojeniowej firmy nie dostanie w terminie wypłaty za kwiecień.

Millennium DM podwyższył cenę docelową dla KGHM do 60,5 zł


Analitycy Millennium DM, w raporcie z 18 sierpnia, podwyższyli cenę docelową akcji KGHM do 60,5 zł z 54,6 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

WIG20 spadł o 3,08 proc. i wyniósł 2356,51 pkt


WIG20 na zamknięciu sesji w środę spadł o 3,08 proc. i wyniósł 2356,51 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 35 spółek, 291 spadł, a 27 nie zmienił się. Akcjami 6 spółek nie handlowano.

Księgarnie marzą o urzędowych cenach


Księgarze i wydawcy chcą wprowadzić stałe ceny na książki. Przez kilka miesięcy od premiery bestseller miałby kosztować wszędzie tyle samo - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Strajk w BA: sprzeczne informacje dyrekcji i związków


Po pierwszym dniu strajku w brytyjskich linii lotniczych, dyrekcja twierdzi, że wielu pracowników zbojkotowało przestój, co pozwoliło utrzymać więcej lotów niż przewidywano. Związek zawodowy Unite, który zrzesza strajkujące załogi pokładowe, twierdzi, że to nieprawda.

Polacy coraz częściej skarżą się na banki


Polacy coraz częściej skarżą się na banki - pisze "Rzeczpospolita". W ubiegłym roku nadzór finansowy otrzymał o prawie 80 procent więcej zażaleń niż rok wcześniej.

Czy Kubica skusi sponsorów?


Szef Renault zachęca polskie firmy do sponsorowania Formuły 1. A te są ostrożne, bo Polacy przestali oglądać wyścigi, twierdzi "Puls Biznesu".