Grupa Infor wyprzedziła Bankier.pl w kategorii gospodarczo-prawnej


Grupa Infor zajęła czwarte miejsce w rankingu serwisów internetowych poświęconych gospodarce i prawu. I wyprzedziła Bankier.pl.

Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 0,62 proc., do 5.868,55 pkt. (PAP) Policjanci zatrzymali bimbrownika na gorącym uczynku. W piątek rano białostoccy policjanci zatrzymali w lesie koło Gródka 43-letniego mieszkańca tej miejscowości. - Mężczyzna został przyłapany na gorącym ... Budowa niemieckiego odcinka Gazociągu Północnego rozpoczęła się w czwartek w Lubminie niedaleko Greifswaldu - poinformowało konsorcjum Nord Stream. Na razie ruszyły prace konstrukcyjne na lądzie.Od środy ruszają zapisy na akcje kolejnej wielkiej prywatyzowanej spółki - energetycznego koncernu Tauron. Maklerzy prześcigają się w zachętach, aby zdobyć nowych klientów. – Energia jest fundamentem światowej gospodarki, zwłaszcza w XXI wieku. Dlatego cieszę się, że tak wiele polskich firm działa na rzecz rozwoju sektora energetycznego i energeooszczędnych technologii – powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld gratulując laureatom nagrody „Nowy Impuls”. Uroczystość odbyła się 2 czerwca br. w Warszawie. Realne wydatki firm na reklamę w pierwszych trzech kwartałach tego roku skurczyły się o 12 proc. Cały rynek był wart 4,83 mld zł wobec 5,49 mld zł w analogicznym okresie zeszłego roku.

Grupa Energa podpisała z irlandzką spółką ESB International umowę konsorcjum, która przewiduje budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW - podała Energa w komunikacie prasowym. Elektrownia ma powstać na terenie Polski północnej do 2015 roku. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 4 mld zł.

Oznacza to, że w stosunku do poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 0,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny


Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek o upadłość serwisu społecznościowego Grono.net. Jak już pisaliśmy, w lipcu wniosek o upadłość tej firmy złożył jeden z wierzycieli serwisu - znany w branży funduszy inwestycyjnych Aleksander Kierski (odpowiadał za inwestycje m.in. w funduszu Innova Capital, wcześniej pracował dla AIG New Europe i Baring Private Equity Partners). \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Szwajcarski parlament odrzucił umowę, która przewidywała przekazanie Stanom Zjednoczonym nazwisk osób, które w banku UBS złożyły depozyty ze źródeł niezadeklarowanych amerykańskim urzędom skarbowym.Wciąż spadający kurs dolara i związane z tym wzrosty cen wielu towarów i surowców energetycznych a co za tym idzie kursów akcji, spowodowały we wtorek wzrosty indeksów o ponad 1 proc. Dwie kultowe marki polskiego internetu mogą znaleźć się pod wspólnym dachem. Południowoafrykański koncern Naspers myśli o połączeniu Gadu-Gadu z Naszą-klasą Za kwotę około 54 milionów złotych Bombardier Transportation zrealizuje pierwsze w Polsce wdrożenie systemu ERTMS (Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym) Poziom 2. dla PKP Polskie Linie ...

Book-building na 16,05% akcji Enei odbędzie się 4-9 lutego


Olechowski wie, że popełnił błąd, ale poparcie go przez Platformę Obywatelską nie jest niemożliwe - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Sławomir Nowak.

DM PKO BP rekomenduje 'kupuj' dla Travelplanet.pl


Odgłosy, a właściwie postękiwania samców danieli w czasie godów, są dla ich rywali i potencjalnych partnerek uczciwą informacją na temat wieku i możliwości zwierzęcia na polu walki - informuje pismo \\\"BMC Biology\\\".

GDF Suez liczy, że znajdzie się na krótkiej liście na zakup Energi


GDF Suez liczy, że znajdzie się na krótkiej liście na zakup Energi - powiedział dziennikarzom Jean-Francois Cirelli, wiceprezes GDF Suez.

PGE i Tauron wciąż walczą o swoje taryfy


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, URE przedłużyło do 1 lutego postępowanie w sprawie zatwierdzenia taryf dla gospodarstw domowych PGE i Taurona.

Niemcy: energia atomowa to technologia z czasów dinozaurów


Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, 5 września br. dziesiątki tysięcy przeciwników energii jądrowej przybyło do Berlina. Pod hasłem "Wyłączyć je w końcu" domagali się oni zrezygnowania z elektrowni jądrowych w Niemczech.

Rzeszów.Załoga miejskiego przewoźnika negatywnie oceniła prezesa


Załoga Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK) w Rzeszowie w referendum negatywnie oceniła działania prezesa spółki. Głosowanie zorganizowały związki zawodowe działające w firmie.

PGNiG wystąpi z wnioskiem o zgodę na podwyżkę cen gazu w 2010 r.


PGNiG prawie na pewno wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) z wnioskiem taryfowym o zatwierdzenie podwyżki ceny gazu z powodu osłabienia złotego wobec dolara, wynika z czwartkowej wypowiedzi wiceprezesa Sławomira Hinca.

Kolejne sygnały ożywienia w sektorze bankowym


Mimo że przez ostatnie pół roku popyt banków europejskich na powierzchnie biurowe spadł o 53 proc., kolejne miesiące przynoszą już stabilizację - wynika z najnowszego raportu firmy badającej rynek komercyjnych nieruchomości Cushman & Wakefield.

UE. Będzie decyzja ws. funduszy spekulacyjnych mimo sprzeciwu Londynu




Między oszustami i bankami trwa ciągła wojna


Bankowcy obawiają się, że znowelizowana przez Sejm ustawa o wymianie informacji gospodarczych ułatwi oszustom wyłudzanie pieniędzy metodą na słupa. - 5 proc. wszystkich wniosków kredytowych składają oszuści - mówią.

Parkiet: Mitsubishi i Azoty nie zbudują fabryki za 750 mln zł


W Tarnowie nie będzie polsko-japońskiej fabryki tworzywa konstrukcyjnego za 750 mln zł. Zarząd Azotów zapewnia, że instalacja powstanie, ale na Bliskim Wschodzie - pisze Parkiet.

PZU chce przeznaczać 25-45% skonsolidowanego zysku netto na dywidendy


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że firma Alpine Bau chce unieważnienia przetargu na wybór wykonawcy ok. 18-km odcinka autostrady A1 od Świerklan do granicy z Czechami w Gorzyczkach. Został on ogłoszony na początku kwietnia.

PGNiG: dostawy rosyjskiego gazu odbywają się bez problemów


PGNIG otrzymuje cały zakontraktowany gaz, w związku z czym nie ma powodów do niepokoju - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik prasowy spółki Joanna Zakrzewska.

Śledztwo w sprawie Elektrowni Kozienice umorzone


Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła sposób dysponowania uprawnieniami do emisji CO2 w Elektrowni Kozienice SA w Świerżach Górnych. Zdaniem kontrolerów poniesiono tam nieuzasadnione koszty w łącznej wysokości prawie 9 mln zł - napisał dodatek Gazety Wyborczej w Radomiu.

Bezpieczny podpis elektroniczny


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

GUS: PKB wzrósł o 1,7% r/r w III kw. 2009 r., lekko powyżej oczekiwań


Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w III kwartale 2009 roku o 1,7 proc. rok do roku, po wzroście o 1,1 proc. rdr w II kw. - podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny.

Dobre dane z USA pomogły umocnić się złotemu w czwartek


Po raz pierwszy od 1996 roku stopa bezrobocia na Węgrzech przekroczyła 10 proc. - podała agencja AFP za węgierskim urzędem statystycznym KSH.

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące handlu zagranicznego


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Ławniczak: 100 mln euro z PROW na odtworzenie produkcji po powodzi


Głupiec W trwałych związkach może ujawnić się kryzys. To przede wszystkim spraw rutyny, ale i pozornego dbania o wzajemne układy emocjonalne. To twoi podstawowi wrogowie, dlatego musisz wydać im bezwzględną walkę. Przede wszystkim przestań udawać, następnie zadbaj o swój wygląd. Na początek wydaj walkę swojej sylwetce, poradź się fryzjera, jak zmienić tę samą od lat fryzurę. I koniecznie więcej optymizmu - tylko tak możesz odzyskać dawne piękne momenty. horoskop.wp.pl

Nalot urzędników KE na CEZ


Wczoraj w siedzibie CEZ-u w Pradze pojawili się z niezapowiedzianą wizytą kontrolerzy z Komisji Europejskiej pisze „Rzeczpospolita" powołując się na doniesienia agencji Reuters.

Inflacja w październiku – komentarz MG do danych GUS


Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych wzrosły w październiku br. o 0,1 proc. w porównaniu z wrześniem br., a o 3,1 proc. w ujęciu rocznym. Wynik ten był zgodny z oczekiwaniami analityków MG. Resort gospodarki prognozuje, że w listopadzie br. ceny będą na zbliżonym poziomie do października br.

Szczecin.Konferencja nt. przyszłości przemysłu stoczniowego w Europie


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Całej Stoczni Gdynia nie chce nikt. Aukcje majątku na kawałki


Energomontaż Północ i stocznia remontowa Nauta kupiły wczoraj fragment majątku stoczni w Gdyni. Pierwsza ze spółek już ogłosiła, że na przejętych terenach zamiast statków będzie robić konstrukcje stalowe. - A największego doku nie kupił nikt - lamentują stoczniowcy

Nie będzie Jamału II


Wypowiadając się dla „Rzeczpospolitej”, Janusz Steinhoff, wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę w rządzie Jerzego Buzka krytycznie ocenił fakt, że w osiągniętym w piątek porozumieniu strona polska nie zdołała zdobyć zobowiązania Rosjan do budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego przez Polskę.

Makarony Polskie chcą osiągnąć 25% wolumenu produkcji na polskim rynku w 2010 r.


W Rosji ostatni tydzień upłynął pod znakiem blinów - rosyjskich naleśników. Podczas Maslenicy, czyli karnawałowych ostatków, Rosjanie, zgodnie z tradycją, przez cały tydzień weselą się, bawią i objadają blinami.